O tym, jak się młodzi zaczytali na maksa…

O tym, jak się młodzi zaczytali na maksa…

W 2019 roku Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „CzytTAM – TU – młodzi o książkach”. Założenie było proste: powstanie blog czytelniczy dla młodzieży i przez młodzież prowadzony. Do celu zmierzaliśmy etapami…

Jako pierwszy został rozpisany konkurs na tytuł bloga. Spośród kilkunastu nadesłanych propozycji jury wybrało dziesięć. W głosowaniu młodzieży zwyciężyła nazwa Zaczytani na maksa zaproponowana przez Jakuba Migacza.

Młodzi ludzie z pasją poszukiwani! – sadeczanin.info

Jako kolejne odbyły się konkursy literackie i fotograficzne, które pokazały, że w Nowym Sączu tematem książek i czytelnictwa interesuje się spora grupa utalentowanych młodych ludzi! Ich prace konkursowe można było oglądać najpierw w internecie, a potem na wystawie tradycyjnej w bibliotece.

Spora część osób biorących udział w konkursach dołączyła do grupy redakcyjnej i wzięła udział w końcowym etapie przygotowań do utworzenia i prowadzenia bloga jakim były warsztaty i spotkania autorskie. Podczas tych spotkań młodzi szlifowali swoje umiejętności z zakresu dziennikarstwa, fotografii oraz przeszli szkolenie techniczne z zakresu prowadzenia bloga i publikowania w sieci.

Tak pokrótce jesteśmy tutaj… zaczytajcie się z nami na maksa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.