Najlepszy prezent pod choinkę

Najlepszy prezent pod choinkę

Drodzy Czytelnicy!

Nadszedł długo wyczekiwany czas w roku, cieszycie się? Dla wielu grudzień jest ulubionym miesiącem, moim również! Możecie sobie wyobrazić, jak prawie podskakuję w miejscu z podekscytowania. Gdy byłam małą dziewczynką, moim ulubionym zajęciem, w wigilijne popołudnia, było patrzenie rozmarzonym wzrokiem przez okno, wręcz przyciskanie nosa do szyby próbując dostrzec Świętego Mikołaja mknącego na saniach przez rozgwieżdżone niebo, pośród gęsto opadających płatków śniegu. Coś ze starych nawyków mi pozostało, ponieważ zawsze, gdy widzę pierwsze oznaki śniegu, cieszę się jak dziecko.

Wielu ludzi ma podobne odczucia na wspomnienie świąt Bożego Narodzenia. Od razu nasuwają się liczne skojarzenia: choinka, pierniki, rodzina, łamanie się opłatkiem, Pasterka i przede wszystkim temat dzisiejszego wpisu – PREZENTY!

Tak samo jak uwielbiamy je dostawać lub znajdować pod świątecznym drzewkiem, tak też lubimy je dawać, choć to często przysparza nam wielu problemów. Zastanawiamy się z czego druga osoba najbardziej się ucieszy, co jej sprawi radość. Staramy się dobrać podarunek pod kątem preferencji i zainteresowań naszych najbliższych, co może być powodem bólu głowy, zwłaszcza, jeżeli rodzina i przyjaciele stanowią liczną grupę. Biegamy desperacko po centrach handlowych gorączkowo myśląc czy tata ucieszy się ze skarpet, a czy mamie spodoba się nowa zastawa stołowa i jaki samochodzik dać młodszemu bratu, żeby nie potłukł go w chwilę po otwarciu.

Dlatego przychodzę z odpowiedzią, mogłoby się wydawać mało zaskakującą, wręcz nudną i zbyteczną, jednak niezwykle praktyczną i przydatną. Domyślacie się? KSIĄŻKA!

Mogę już teraz sprzed monitora słyszeć zbiorowy jęk niezgody i zaprzeczenia, ale dajcie mi coś powiedzieć, zanim całkowicie opuścicie bloga. Warto zastanowić się nad taką opcją upominku z wielu względów.

DLACZEGO KSIĄŻKA JEST NAJLEPSZYM PREZENTEM POD CHOINKĘ?

1. Jest tania

Koszt najzwyklejszej lektury znajduje się w granicach 20-40 złotych, na co jest w stanie pozwolić sobie większość portfeli. Jeżeli musimy kupić dużą ilość podarunków, możemy oszczędzić sporą sumę, zamiast wydawać horrendalnie sumy na inne produkty typu biżuteria, ubrania, sprzęt AGD. Oczywiście można polować na książki na wyprzedażach lub w antykwariacie. Jak powiedział jeden z moich przyjaciół – im mniej wydasz, tym większa satysfakcja ;).

2. Dla każdego znajdzie się propozycja

Ilość gatunków i autorów daje nam niezliczone możliwości zakupu. Do wyboru oprócz klasycznych pozycji, typu romans, horror, powieść przygodowa, fantasy zawsze są mniej oczywiste jak: podróżnicze, reportaże, książka-wywiad, poradniki, biografie i wiele więcej. Wystarczy odrobina kreatywności, pomysłowość lub dobrze przeprowadzone dochodzenie, a uśmiech na twarzy zagwarantowany.

3. Nigdy się nie przeterminuje

W porównaniu do kosmetyków, którym upływa termin ważności, ubrań które mogą się rozciągnąć lub elektroniki, która po prostu może się zniszczyć, książce to się nie przydarzy! Jest ponadczasowa. Może wytrzymać ciągłe kartkowanie od deski do deski czy też spokojnie czekać na półce na swój czas. Nie zestarzeje się, ani nie straci na ważności.

4. Jest łatwa do pakowania

Jeżeli urodziliście się ze zdolnościami manualnymi (farciarze) i potraficie zapakować prezent w kilka minut (możecie się podzielić tym sekretem), to nie musicie przeżywać prawdziwej katorgi i frustrować się zużywając już trzecią rolkę papieru prezentowego. Dlatego im mniej regularny kształt, tym gorzej, a nasze cudowne lektury w kształcie prostokąta zapewniają prosta, szybką obsługę oraz oszczędzić szargania nerwów i zapewnić stabilne ciśnienie.

5. Można ją kupić przez Internet

Pomyślicie, co za idiotyczny argument, przecież w dzisiejszych czasach niemal wszystko da się zakupić w sieci. Oczywiście, jednak zwykle gdy dokonujemy zakupu ubrań, chcielibyśmy je dotknąć, przymierzyć, sprawdzić czy na pewno produkt spełnia nasze oczekiwania, natomiast książka nie ma takich wymagań. Jak na tacy mamy dostęp do interesujących nas informacji. Jedyny problem może stanowić wybór między okładką twardą lub miękką. Dodatkowo, wybieramy opcję z darmową przesyłką, kurierem pod same drzwi, bez wychodzenia z domu… Kto by się nie skusił?

Mam nadzieję, że choć trochę zainspirowałam Was do działania, Drodzy Czytelnicy. Książki czekają na Was w księgarniach, antykwariatach, Internecie, tylko do Was należy wybór. Pozostaje mi życzyć Wam przemyślanych zakupów, uśmiechu i radości na twarzach Waszych oraz bliskich podczas otwierania prezentów oraz wspaniale spędzonych świąt Bożego Narodzenia!

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.