Czas podsumowań, czas postanowień…

Czas podsumowań, czas postanowień…

Blog „Zaczytani na maksa” funkcjonuje od kilku miesięcy, a ponieważ koniec roku to dobry czas na podsumowania i wspomnienia, to i tu podsumujemy pierwszy rok działalności.

Blog w 2019 roku tworzyła grupa młodych ludzi: Agrafka, Bajarka, Brila, Emilia, Genevieve, Inkbookfan, Miłosz, Psycha, S. Kserkes. Większość z nich opublikowała swoje pierwsze samodzielne wpisy. Choć obracały się one wokół literatury i książek, to były tak różne jak ich Autorzy. Było o spotkaniu z Samanthą Shannon podczas Targów Książki w Krakowie, ale i o najlepszym prezencie pod choinkę. Opublikowane zostały recenzje książek „Czas Żniw” S. Shannon i „W głębi lasu” H. Cobena, ale i opowiadania własne: „Niby-ludzie” i „Moje małe-wielkie marzenie”. Swoje teksty przesłali do nas także Maciej Orłoś i Patryk Obarski, którzy jesienią prowadzili warsztaty dziennikarskie. Do końca grudnia 2019 pojawiło się w sumie dziesięć wpisów.

Za nami wiele ciekawych wydarzeń, które towarzyszyły powstawaniu bloga: konkursy, wystawy, warsztaty, spotkania autorskie.

Z pewnością na długo zostanie zapamiętana wystawa prac literackich i fotograficznych. Można ją było oglądać do końca roku 2019 w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu oraz on-line na stronie internetowej ww. biblioteki. Poniżej cytaty z nagrodzonych prac oraz zdjęcia, które wygrały w konkursie fotograficznym:

Katarzyna Opoka, I miejsce, konkurs literacki „CzyTAM TU – młodzi o książkach”

Czytam. Cała rzeczywistość, która mnie otacza powoli zanika, zmienia się w mgłę i powoli ginie w powietrzu. Nie ma już nic. Tylko ja i nowy świat stworzony przez autora tego arcytworu.

 

Justyna Wańczyk, II miejsce, konkurs literacki „CzyTAM TU – młodzi o książkach”

(…) zamiast bić się z własnymi myślami uciekam. tam gdzie już się nie boję (…)

 

Kinga Zaczyk, III miejsce, konkurs literacki „CzyTAM TU – młodzi o książkach”

Żyjemy w świecie, w którym ciągle jesteśmy oceniani. Ludzie komentują nasz wygląd, strój, zachowanie. Do tego dochodzą jeszcze stopnie szkolne, rzekomo określające stan naszej wiedzy. Chyba nikt nie lubi być oceniany.

 

Julia Margraf, wyróżnienie pozaregulaminowe przyznane przez Jury, konkurs literacki „CzyTAM TU – młodzi o książkach”

Czytałam tę stronę kilka razy. Dlaczego wszystko się zmienia w takim tempie? Może to po prostu sen? Zasnęłam z książką, a to, co czytam jest po prostu dziwnym lękiem przed życiem i ludźmi. Przecież to w snach ujawniają się nasze najskrytsze obawy.

 

Gabriela Ziobrowska, wyróżnienie pozaregulaminowe przyznane przez Jury, konkurs literacki „CzyTAM TU – młodzi o książkach”

(…) Słowa nie mają znaczenia
I nigdy, za tysiące lat, nie usłyszysz jak mówię, że
Warto czytać.

Każda sytuacja posiada drugą stronę.
A teraz przeczytaj od dołu do góry.

Na długo zostaną zapamiętane także spotkania z niezwykle ciekawymi, utalentowanymi i pracowitymi osobami: Piotrem Droździkiem, Patrykiem Obarskim, Maciejem Orłosiem, Małgorzatą Karoliną Piekarską i Andrzejem Pilipiukiem. Dziękujemy im za podzielenie się swoim doświadczeniem i cennymi wskazówkami.

Przed nami Nowy Rok. 2020. Dla odmiany początek roku to zwykle czas postanowień i nowych nadziei. My możemy obiecać nowe wpisy, bo planowane są już kolejne teksty na styczeń. Mamy także nadzieję, że blog będzie się nieustannie rozwijał, a do zespołu dołączać będą nowi „zaczytani na maksa”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.