Spotkanie z Elżbietą Cherezińską

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską

Elżbieta Cherezińska jest jedną z moich ulubionych pisarek. Lekkość jej pióra połączona z istotnymi kwestiami historii naszego narodu sprawiają, że na każdą powieść pisarki czekam z utęsknieniem.

Spotkanie autorskie, które dobyło się w nowosądeckim ratuszu było dla mnie doskonałą okazją do poznania autorki, zadania jej pytania na żywo oraz zdobycia jej podpisu. Autorka rozwiała moje wątpliwości na temat zdobywania materiałów historycznych – opowiedziała o ciężkiej i żmudnej pracy historyka, bez której niemożliwe byłoby napisanie porywającej książki o losach historycznych bohaterów. Najbardziej zaciekawił mnie wątek podróży Mieszka I po kraju i codzienności jego świty. Wiedza ta z pewnością uczy pokory i docenienia dzisiejszych wygód i udogodnień czasów współczesnych.

Spotkanie z królową powieści historycznych odbyło się w ramach wydarzeń promujących czytelnictwo wśród młodych „Moda na lekturę”. Ich organizatorem jest Sądecka Biblioteka Publiczna, angażująca nas – młodych w działania literackie. Spotkanie z poczytną przez młodzież autorką było doskonała reklamą zbiorów biblioteki, która uzupełnia katalog bieżąco o nowości wydawnicze. Zachęcam do wypożyczania wszystkich książek historycznych, nie tylko Elżbiety Cherezińskiej, gdyż są nie tylko doskonałą formą odstresowania i oderwania się od codzienności, ale uczą nas o przeszłości kraju, którego historię tworzymy i nadpisujemy tu i teraz.